8 VE 12. SINIFLARIMIZIN GÖRKEMLİ MEZUNİYET TÖRENİ

21 Haziran 2019

8 VE 12. SINIFLARIMIZIN GÖRKEMLİ MEZUNİYET TÖRENİ

8 ve 12. sınıf öğrencilerimizin heyecanla bekledikleri mezuniyet töreni 13 Haziran Perşembe günü gerçekleşti. Eskişehir Gelişim Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Şahbaz açılış konuşmasında öğrencilerimizin Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bilimselliği, hür düşünceyi, çağdaşlığı ve evrensel değerleri içselleştirmeleri gerektiğini dile getirdi.
 
Bu yıl okulumuzda her okulda görülemeyen bir tabloyla karşılaşıldı. Anaokulundan lise son sınıfa kadar tam 13 yıl boyunca okulumuzda okuyan, okulumuzu hiç tereddüt etmeden öğrenim hayatının sonuna kadar tercih eden 23 öğrencimiz okulumuzdan mezun oldu. Hala okulumuzda genç beyinlere yol açan bu 23 öğrencinin sınıf öğretmeni 3 öğretmenimiz öğrencileriyle sahneye gelerek öğrencilerine plaketlerini sundular. Ayrıca Ortaokul Yöneticimiz Sayın Hulusi Karslı bu üç öğretmenimize bu güzel başarıdan dolayı plaketlerini sundular.
 
Öğrenim hayatına Eskişehir Gelişim Okulları`nda başlamış ve 13 yıldır Eskişehir Gelişim Okulları öğrencisi olmanın haklı gururunu yaşayan lise son sınıf öğrencilerimizin 11. sınıf ve ana sınıfı öğrencilerine bayrak ve flama teslimi görülmeye değerdi.
 
Tören esnasında Ortaokul, Fen Lisesi ve Anadolu Lisesinde dereceye giren öğrencilere plaket ve ödülleri verildi. Okul birincilerinin yapmış olduğu duygu yüklü konuşmalarının ardından Fen Lisesi, Anadolu Lisesi ve Ortaokul birincileri şeref kütüğüne isimlerini çaktılar.
 

Tüm öğrencilerimizin diplomalarını almaları ve keplerin atılmasından sonra havai fişek gösterisi konukları büyüledi. Tören mezuniyet pilavı ile son buldu.