Öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanı sıra kişisel gelişimlerini sağlamak için, sistematik olarak çalışmalar düzenlenir. Bu çalışmaların başlıcaları teknoloji, spor, kültür-sanat, el becerileri ve müzik alanında gerçekleştirilir.
gelisim okulları ilkokul
İlkokul öğrencileri, bu gelişimi uygulamalı derslerde ve etkinliklerde sağlar. Spor alanında basketbol, futbol, voleybol, tenis, futsal, masa tenisi, dans, eskrim ve satranç olmak üzere toplam 9 branşta kendilerini geliştirebilirler.

Görsel sanatlar uygulamalı dersinde, boyama, çizme etkinliklerinin yanı sıra bez bebek çalışması, 3 boyutlu maket çalışması, dikiş dikme, ütü yapma gibi çalışmalarla aynı zamanda günlük yaşama da hazırlanırlar.

Drama uygulamalı dersinde yeteneklerini keşfedip, topluluk önünde hazırladıkları oyunları sergileyerek özgüvenli olurlar.

İlkokul öğrencileri, diledikleri her enstrümanı öğrenme imkanına sahiptir. Müzik odasında aldıkları sistematik eğitimler sonucunda, her hafta düzenli bir şekilde gerçekleştirdikleri resitallerle topluluk önünde yeteneklerini sergilerler.