gelisim okulları anaokulu

Gelişim Okulları kampüsü Eskişehir’in İstanbul-Bursa yolu üzerinde yer alan Söğütönü Mahallesinde toplam 22.000 m2'lik yerleşkesinde 17.000 m2 kapalı alana sahiptir. Eğitim-öğretim fonksiyonlarını yerine getirecek estetik ve bilimsel alanlara sahip yeterli teknolojiyle donatılarak kurulan Gelişim Okulları'nda Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi olmak üzere beş okul vardır.

Her bir okul kendi içinde ayrılmıştır, hem bahçesi hem de iç kullanım alanıyla her bir okul birbirinden bağımsızdır. Kampüs içindeki olanaklar hem dış alan hem de iç alanlarda öğrencilerimizin faaliyetlerini ergonomik şekilde gerçekleştirmeleri için planlanmıştır.

Anaokulu öğrencileri, bağımsız bir yemekhaneye sahiptir. Öğrenciler, eğitmenlerin refakatinde kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere günlük üç öğün beslenirler. Öğrencilerin besin ihtiyaçlarını karşılayacak günlük menüler, yemekhanelerde çalışan gıda mühendisleri tarafından belirlenir. Yemekhaneler ve gıdaların hijyen denetimi sürekli bir şekilde yapılır.

Anaokulu öğrencileri, anaokulunda bulunan bağımsız bir spor salonuna sahiptir. Öğrenciler bu spor salonunda, öğretmenleri eşliğinde fiziksel gelişimlerine katkıda bulunabilirler.

Kampüsü çevreleyen 92 ardıç, 32 dişbudak, 27 çam, 18 akasya, 16 çınar, 11 kavak, 8 süs, 8 at kestanesi, 6 ıhlamur, 5 gül, 2 iğde, 1 söğüt ve 1 elma ağacı olmak üzere toplamda 227 ağaç ile şehrin içinde yalıtılmış bir doğal alan oluşturur. Bu alanı günün 24 saati titizlikle koruyan güvenlik birimi vardır.

Öğrencilerin ve çalışanların kampüse ulaşımını sağlayan, Gelişim Okulları’nın kendine ait servis araçları son teknolojiyle donatılmış bir filodur. Aynı zamanda servis şoförleri ve servislerde öğrencilerden sorumlu olan hostesler özenle belirlenir. Böylelikle öğrencilerin ve çalışanların güven içinde kampüse ulaşımı sağlanır.

Aynı zamanda anaokulundaki her sınıfın doğrudan sınıftan ulaşılan bir bahçesi vardır. Anaokulu öğrencilerinin, zihinsel ve bedensel gelişimine katkıda bulanacak oyuncaklarla donatılmış olan bir oyun salonu bulunur.

Kampüs içerisinde yer alan tam donanımlı revir ve mesai saatleri boyunca revirde hazır bulunan sağlık çalışanları ile tüm öğrenci ve çalışanların sağlık ihtiyaçları giderilir.

Kampüste yer alan 400 kişilik konferans salonu, ses, ışıklandırma, sahne ve teknolojik donanımı ile öğrencilerin kültür sanat faaliyetlerini sergilemesine ve konferans, seminer ve toplantı düzenlenmesine imkan tanır.